„High Content Analysis in Biological Research and Drug Discovery"

zorganizowane przez firmę ALAB Sp. z o.o.
oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki.

W dniu 20 lutego 2014 w Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki we współpracy z firmą Alab Sp. z o.o. zorganizował seminarium połączone z demonstracją nowoczesnego sprzętu CellInsight NXT HCS Platform firmy Thermo Scientific. Eksperci firmy Thermo Scientific - Norbert A. Buellesbach i Maxime Mioulane, zaprezentowali aparaturę i oprogramowanie komputerowe używane w analizach typu HCA/HCS. Urządzenie CellInsight NXT HCS Platform łącząc ze sobą mikroskopię konfokalną, cytometrię obrazową oraz pozwalając na wykonanie skomplikowanych analiz bioinformatycznych, umożliwia dogłębne analizowanie całych organizmów i tkanek, a także pojedynczych komórek lub organelli komórkowych.

Serdecznie dziękujemy firmie Alab Sp. z o.o. za pomoc w zorganizowaniu bardzo ciekawych warsztatów dających uczestnikom możliwość analizy własnych próbek.

Dziękujemy również Uczestnikom warsztatów i zapraszamy na kolejne spotkanie Oddziału Krakowskiego PTBK już w marcu.

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonych poniżej zdjęć.

aktualizacja dnia 20.02.2014

Seminarium

„Stretching Transfection Dimensions

4D-Nucleofector® – Easy. Fast. Flexible. Future proof"

firmy Lonza i Oddziału Krakowskiego PTBK.

Kolejne seminarium pod patronatem Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki odbyło się w dniach 19-20 grudnia 2012. Podczas dwudniowego spotkania firma Lonza zorganizowała w Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gronostajowej 9 seminarium poświęcone nowoczesnej metodzie transfekcji komórek z zastosowaniem systemu 4D-Nucleofector®. Z techniką oraz możliwościami jej wykorzystania zapoznali Uczestników Specjaliści firmy Lonza dr Giuseppe Cagna oraz dr Krzysztof Grabowski. W części praktycznej, która odbyła się w laboratorium Zakładu Biologii i Obrazowania Komórki Instytutu Zoologii, Uczestnicy mieli możliwość wykonać transfekcję komórek stosując system 4D-Nucleofector® i zweryfikować uzyskane wyniki.

Wyrażamy serdeczne podziękowania firmie Lonza za przygotowanie bardzo ciekawego seminarium. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

aktualizacja dnia 21.12.2012

Seminarium

„Łączenie różnorodnych technik fluorescencyjnych (TIRF, FRET, FRAP)

w badaniu żywych komórek z szybkim obrazowaniem 3D”

firmy LabSoft i Oddziału Krakowskiego PTBK.

W dniu 20 listopada 2012 pod patronatem Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki w Instytucie Zoologii UJ przy ul. Gronostajowej 9 odbyło się seminarium zorganizowane przez firmę LabSoft poświęcone zastosowaniu metod fluorescencyjnych w obrazowaniu 3D żywych komórek. W ramach spotkania miał miejsce wykład oraz warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistę aplikacyjnego firmy Till Photonics – Kristiana Wadela. Sesja praktyczna dała możliwość zbadania własnych próbek przy pomocy układu konfokalnego Andromeda dołączonego do mikroskopu fluorescencyjnego iMIC.

Dziękujemy firmie LabSoft za przygotowanie niezwykle interesującego seminarium oraz wszystkim Uczestnikom, którzy licznie wzięli udział w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonych poniżej zdjęć z tego wydarzenia.

aktualizacja dnia 22.11.2012